WERSJA DLA OSÓB
SŁABOWIDZĄCYCH
INFORMACJA DLA OSÓB
NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Rozmiar czcionki:
powiększwyzerujpomniejsz

zaawansowane

Konserwator zbiorów muzealnych

Dyrektor Muzeum Zamkowego w Sandomierzu ogłasza nabór na stanowisko – Konserwator zbiorów muzealnych.

  • Wymagania podstawowe:

- wykształcenie wyższe kierunkowe – konserwacja dzieł sztuki,
- minimum 2-letnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku,  w tym samodzielne prowadzenie prac konserwatorskich i koordynacja projektów związanych z konserwacją,
- znajomość wymogów konserwatorskich, przepisów prawnych dotyczących ewidencjonowania oraz ruchu obiektów, zasad bezpieczeństwa i ochrony zbiorów,
- biegła znajomość pakietu MS Office (Word, Excel, Power Point),
- samodzielność, zaangażowanie, komunikatywność,
- dokładność, rzetelność, bardzo dobra organizacja pracy,
- umiejętność pracy pod presją czasu.

  • Wymagania dodatkowe:

- znajomość metod digitalizacji zbiorów muzealnych i archiwalnych,
- znajomość systemu elektronicznej ewidencji muzealiów,
- szczególne zainteresowanie problematyką konserwacji innych materiałów (m.in. papier, metal),
- znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (w stopniu co najmniej dobrym),

  • Ogólny zakres obowiązków:

- prowadzenie i koordynacja prac konserwatorskich, w szczególności malarstwa sztalugowego,
- konserwacja drewnianej rzeźby polichromowanej, prace pozłotnicze,
- okresowa kontrola stanu wilgotności i temperatury pomieszczeń ekspozycyjnych,
- planowanie i opracowywanie kosztorysów prac konserwatorskich,
- sporządzanie opinii konserwatorskich zbiorów własnych, depozytowych i użyczanych,
- dbanie o właściwe wyposażenie oraz porządek w pracowni konserwatorskiej i magazynie zbiorów,
- przygotowywanie sprawozdań dot. konserwacji na potrzeby Muzeum i instytucji zewnętrznych,
- udział w pracach związanych z realizacją wystaw, działalnością naukową i badawczą dot. zbiorów.

  • Oferujemy:

- stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę,
- ciekawą i satysfakcjonującą pracę w prestiżowej instytucji Województwa Świętokrzyskiego, współprowadzonej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
- świadczenia socjalne,
- przyjazną atmosferę pracy,
- możliwość samokształcenia i rozwoju.

  • Wynagrodzenie brutto: od 3 900 zł (okres próbny)

  • Wymagane dokumenty:

- CV i list motywacyjny,
- klauzula zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Prosimy o przesyłanie dokumentów na adres e-mail: a.stola@zamek-sandomierz.pl lub składanie
w siedzibie Muzeum Zamkowego w Sandomierzu, ul. Zamkowa 12, 27-600 Sandomierz w terminie
do 23.09.2022 r.
Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Nie zwracamy złożonych dokumentów.

Artykuł przeczytano: 203 raz(y)
Wprowadził(a): Małgorzata Kot, 6 września 2022, 09:56
Zmienił(a): Małgorzata Kot, 6 września 2022, 09:56
Zatwierdził(a): Karolina Wójcik, 6 września 2022, 11:37

Wersje artykułu:

Wersja aktualna z 6 września 2022