WERSJA DLA OSÓB
SŁABOWIDZĄCYCH
INFORMACJA DLA OSÓB
NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Rozmiar czcionki:
powiększwyzerujpomniejsz

zaawansowane

Oferta pracy – konserwator zabytków

Pilnie przyjmiemy do pracy osobę dysponującą niezbędnym doświadczeniem na stanowisko konserwatora zabytków (o profilu konserwacja i restauracja malarstwa, rzeźby drewnianej) w rejestrowanym Muzeum Okręgowym w Sandomierzu – w nowej Pracowni Konserwacji powstałej ze środków MKiDN w 2016 r.

Miejsce pracy:

Sandomierz,

ul. Zamkowa 12

(b. zamek królewski wpisany do rejestru zabytków)

Wymiar czasu pracy:

pełny etat

Obowiązki:

1. Prowadzenie konserwacji pełnej i zachowawczej zabytków z zasobów muzeum (wraz z niezbędną dokumentacją) z zasobów muzeum.

2. Kwalifikowanie zabytków do konserwacji poza muzeum.

3. Sporządzanie ocen konserwatorskich muzealiów użyczanych i pozyskiwanych (np. w ramach wystaw czasowych).

4. Udział w pracach remontowych (w zakresie umiejętności konserwatorskich) prowadzonych w zabytkowej siedzibie muzeum – zamku o genezie średniowiecznej.

5. Rozbudowa pracowni konserwacji zabytków Muzeum Okręgowego w Sandomierzu.

Wymagania:

1. Wykształcenie wyższe magisterskie o profilu konserwacja i restauracja dzieł sztuki (preferowana specjalizacja - konserwacja i restauracja malarstwa, rzeźby drewnianej).

2. Umiejętność pracy samodzielnej i w zespole.

3. Bardzo dobra organizacja pracy.

4. Umiejętność pracy pod presją czasu.

5. Znajomość języka obcego (preferowany j. angielski).

Opis stanowiska:

1. Prowadzenie pełnego zakresu prac konserwatorskich zgodnie ze specjalizacją.

2. Prowadzenie prac konserwatorskich przy obiektach zabytkowych wymagających oczyszczenia, naprawy, przygotowania do ekspozycji lub użyczeń itp.

3. Prowadzenie analiz stanu zachowania obiektów zabytkowych.

4. Wykonywanie kopii obiektów zabytkowych w ramach istniejących specjalności Muzeum (zgodnie ze specjalizacją), wraz z niezbędną dokumentacją.

5. Tworzenie dokumentacji opisowej i fotograficznej (we współpracy z fotografem Muzeum) konserwowanych obiektów.

6. Prowadzenie czynności profilaktycznych dotyczących zbiorów, magazynów, sal wystawowych i transportu muzealiów.

7. Prowadzenie pełnej dokumentacji wszelkich wykonywanych czynności konserwatorskich, udzielanie zaleceń konserwatorskich działom.

8. Konsultowanie prac architektoniczno-konserwatorskich (realizacja w ramach kompetencji) w obiektach Muzeum pod kątem potrzeb, zaleceń i uwag służb konserwatorskich.

Oferujemy:

1. Zatrudnienie na umowę o pracę (pocz. na czas określony) – pełny etat od 1 grudnia 2017 r.

2. Stabilne warunki zatrudnienia i wynagrodzenia (zgodnie ze stawkami obowiązującymi w muzealnictwie, zależne od stażu pracy).

3. Ciekawą i satysfakcjonującą pracę w prestiżowej placówce województwa świętokrzyskiego – byłym zamku królewskim.

4. Pracę w nowo tworzonej pracowni konserwatorskiej.

5. Ciekawą, satysfakcjonującą pracę w przyjaznej atmosferze.

6. Możliwości samokształcenia i awansu.

Zainteresowanych prosimy o dostarczenie ofert (list motywacyjny, C.V.- wraz z danymi kontaktowymi, opcjonalniee rferencje, mile widziane portfolio) osobiście (sekretariat) lub pocztą (w tym e-mail) w terminie do 15 października 2017 roku (z dopiskiem "Kadry - praca konserwatora"). Dodatkowym atutem będzie udokumentowana praktyka w zawodzie konserwatora zabytków. Muzeum zastrzega sobie prawo do bezpośredniego kontaktowania się z wytypowanymi kandydatami z kręgu zgłoszonych propozycji.

Adres: ul. Zamkowa 12, 27-600 Sandomierz; e-mail: sekretariat@zamek-sandomierz.pl

W dokumentach rekrutacyjnych prosimy o zamieszczenie klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.)."

Osoba, która wytworzyła/odpowiada za informację:

Monika Cieniek
Muzeum Okręgowe w Sandomierzu
ul. Zamkowa 12, 27-600 Sandomierz
tel./fax: 15 832 2265, 15 644 5757, 15 644 6826
adres poczty elektronicznej: m.cieniek@zamek-sandomierz.pl

Artykuł przeczytano: 319 raz(y)
Wprowadził(a): Marek Banaczek, 20 września 2017, 14:20
Zmienił(a): Marek Banaczek, 20 września 2017, 14:20
Zatwierdził(a): Karolina Leder, 20 września 2017, 14:23

Wersje artykułu:

Wersja aktualna z 20 września 2017