WERSJA DLA OSÓB
SŁABOWIDZĄCYCH
INFORMACJA DLA OSÓB
NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Rozmiar czcionki:
powiększwyzerujpomniejsz

zaawansowane

Nabór na stanowisko – kurator zbiorów archeologicznych (adiunkt w dziale zbiorów)

Dyrektor Muzeum Okręgowego w Sandomierzu ogłasza nabór na stanowisko –
kurator zbiorów archeologicznych (adiunkt w dziale zbiorów).

  • Wymagania podstawowe:

- wykształcenie – wyższe kierunkowe (archeologia),

- znajomość języka polskiego w mowie i piśmie (w stopniu biegłym),

- znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (w stopniu co najmniej dobrym),

- umiejętność pracy samodzielnej i w zespole,

- bardzo dobra organizacja pracy,

- umiejętność pracy pod presją czasu.

  • Wymagania dodatkowe:

- uprawnienia do prowadzenia badań archeologicznych,

- dodatkowy ukończony kierunek studiów (np. historia, antropologia, etnologia, kulturoznawstwo, historia sztuki),

- znajomość innych języków obcych, np. niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, czeskiego, włoskiego (co najmniej bierna),

- doświadczenie w pracy muzealnej, edukacyjnej lub naukowej,

- znajomość systemów ewidencjonowania zabytków.

  • Ogólny zakres obowiązków:

- prowadzenie badań oraz pozyskiwanie zbiorów, ze szczególnym uwzględnieniem przeszłości Sandomierza i historycznej Ziemi Sandomierskiej,

- nadzór merytoryczny i opieka nad zbiorami,

- opracowywanie wyników badań i zbiorów (inwentaryzowanie, katalogowanie, kompletowanie dokumentacji),

- działalność naukowa: przygotowywanie opracowań, publikowanie wyników badań, udział
w konferencjach i projektach naukowo-badawczych,

- udział w przygotowaniu scenariuszy wystaw i ich realizacji, dobór obiektów,

- działalność popularyzatorska i edukacyjna: prowadzenie lekcji muzealnych, warsztatów, a także innych form upowszechniania wiedzy archeologicznej,

- współpraca z innymi działami w zakresie bieżącej działalności muzeum.

  • Oferujemy:

- stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę,

- ciekawą i satysfakcjonującą pracę w prestiżowej instytucji Województwa Świętokrzyskiego, współprowadzonej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego,

- świadczenia socjalne,

- przyjazną atmosferę pracy,

- możliwość samokształcenia i rozwoju.

  • Wynagrodzenie brutto: od 3 600 zł
  • Wymagane dokumenty:

- CV i list motywacyjny,

- klauzula zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Prosimy o przesyłanie dokumentów na adres e-mail: m.kot@zamek-sandomierz.pl lub składanie
w siedzibie Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, ul. Zamkowa 12, 27-600 Sandomierz w terminie do 16.01.2022 r. Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Nie zwracamy złożonych dokumentów.

Artykuł przeczytano: 644 raz(y)
Wprowadził(a): Anna Boroń, 8 grudnia 2021, 12:33
Zmienił(a): Anna Boroń, 8 grudnia 2021, 12:33
Zatwierdził(a): Karolina Wójcik, 8 grudnia 2021, 12:43